Konec stránek Lide.cz

Již několik dní běží nová verze stránek Lide.cz, kterou Seznam avizoval už někdy na podzim a pod kterým je podepsána 29letá Bc. Mája Zálišová, produktová manažerka. A ať už si myslíte k mému chování a vyjadřování cokoliv, nelze říci jinak, než že je aktuální podoba naprosto debilní a na hranici zákona (§ 201, odst. 1 Trestního zákona – Ohrožování výchovy mládeže a § 180 – Neoprávněné nakládání s osobními údaji). Pokud si nechcete kazit den, pak dál nečtěte.

Seznam starou podobu nevrátí a nezajímají ho naše názory, ani petice. Ostatně na korespondenci odpovídá robot. Několikadenní škemrání, kňučení a nadávání v místnosti „Vraťe zpět lide.cz z 30.3.2014“ už označuji jako lidskou blbost. V místnosti je v této chvíli přes 100 000 příspěvků, převážně spam a nadávky. Líto je mi jen těch lidí, kteří jsou třeba ze zdravotních důvodů vázáni na lůžko a přišli tak o spojení s přáteli. Hlupákům, kteří léta umísťovali do profilů své rodinné galerie, rvali na stránku MP3 a používali nástěnku – těm to patří.

Historicky nastal podobný případ v době, kdy Seznam zrušil současné připojení dvou účtů z jednoho prohlížeče. Tisíce lidí tehdy řeklo „ne, tak to nechceme“ a Seznam se na názory – víte co. A mohl bych vyprávět řadu monopolních manýru cca od roku 1998.

Na dnešní stav panují dva názory:

 1. V pozadí stojí někdo, kdo úmyslně poškodil jméno Seznamu, aby ovlivnil hodnotu při odprodeji. A kupodivu není tato varianta až tak absurdní.
 2. Celý vývojový tým je jednoduše banda telat s třešničkou na dortu – produktovou manažerkou. Idiotský marketing si neuvědomuje naštvanost lidí a odchod, který bude mít následky v proklicích z reklamy (nekomentuji teď užívání AdBlocku). Jistě, řadu let Seznam živil servery a něco, z čeho neměl pořádný zisk. Co znamená odchod z Lide.cz? Nemusel by nic. Pokud si lidé nepřenesou svou zlost na Seznam jako takový. Dál budou přinejmenším několik měsíců ještě závislí na e-mailech Seznamu.

Pár faktů v nesetříděných poznámkách:

 • Dočasně běží stránky http://old.lide.cz, kde je možné si sáhnout do starých profilů.
 • Chat ještě fungoval velmi krátce po spuštění a pak byl přesměrován na výchozí stránku. Už se nevrátí.
 • Všechny ženy jsou označovány za holky, což je urážlivé.
 • Výchozí, doslova v nabídce „na prodej“, jsou holky z Prahy do 20 let.
 • Administrátoři kontrolují diskuse, nicméně bez problémů prošli i ty nejtvrdší sexuální názvy místností včetně incestu.
 • První čeština zveřejněná na stránkách byla doslova na poblití („klikněte pro nahrátí“). Chyby a formulace jak ze základní školy…
 • Profil je součástí fotopříběhu. Akorát nikdo nechápe, co tím básník chtěl říci. A tak tam lidé na Seznam ukazují holou zadnici, porno atp., víceméně na protest. Je možné co minutu měnit přezdívku a pohlaví.
 • Budete mít setsakramentský problém nahrát profilovou fotku. Doslova miluji kravské důvody pro zamítnutí zveřejnění (neodpovídá věku, pohlaví, moc světlá, neostrá, nevhodná, v rozporu se zákony, …). Neprošlo třeba i vlastní oko uživatele nebo brýle. Pokud budete opakovaně trvat na své fotce – byť regulérní – vyfasujete blokaci na 10 nebo 30 dnů. Vaše profilové fotky budou v bublinách, bez možnosti ovlivnění ořezu. Řada uživatelů, kterým se nepodařilo fotku nahrát, tam ve vzteku umístila Lenina, Hitlera, nebo třeba Schwarzeneggera.
 • Pokud budete dlouhodobě remcat v diskusích, čeká vás také blokace. Osobně už mám zablokovaných 6 účtů s maximálním zákazem 30 dní. Uznávám, že jsem si hodně otevřel hubu. Pokud je pravda, co jsem četl, byla udělena i blokace doživotní :-) Blokace se týká jen profilu na Lide.cz, ne e-mailového účtu.
 • Z hlášky „Chceš si se mnou povídat“ budete mít brzo kopřivku, nehledě na to, že řada uživatelů tvrdí, že vás ani vědomě nekontaktovala.
 • Grafická stránka věci je odporná a plýtvá místem. Ikona pro Sledování (oficiální šmírování?) vypadá jak řitní otvor (pardon, já si to nevymyslel, ale je to fakt).
Lide.cz - sledování
Lide.cz – sledování
Lide.cz - holky z Prahy do 20 let
Lide.cz – holky z Prahy do 20 let

Jak se to všechno mohlo stát? Inu, vítejte na planetě opic a v Českém ráji s velkým „Č“ to na pohled.

Jestli jsou následující reakce uživatelů vtipné, už ponechám na vás:

 1. Vyhlašuji nové cíle pro geocaching – auta Seznamu :-) Logbookem je karosérie, fix nebo razítko si berte vlastní. Na výměnu slouží stěrače a kola. Obtížnost: 1/1 (pokud nejste holka do 20 let z Prahy). Hint: Bacha na geokačery, kteří pomáhají a chrání.
 2. …z něj každé ráno vylétá ta včelka Mája, malá uličnice včelka Mája, máme jí co závidět…
 3. Jupííí! Šiřte dál tento hoax! Produktová manažerka Seznamu Mája Zálišová vyslyšela naše volání, přiznala chybu a od úterka 8. 4. 2014 15:00 zase poběží stará verze. Ráno profily a odpoledne snad už i chat. Nová verze se odkládá na neurčito. Zítra odpoledne o tom vyjde článek na Živě.cz. Mluvili o tom také na rádiu Impuls.

Komentovat Seznam můžete také na stránce Firmy.cz nebo stránkách nápovědy.

Osobní postoj

Ubohý Sezname, od této chvíle máš ty u mě doživotní blokaci. Nebudeš mě buzerovat, řídit, ovlivňovat. Ani svou bulvární výchozí stránkou, ani vyhledáváním, e-mailovou schránkou nebo mapami. Nikdy už ani nepadne tvé jméno v dobrém. Nemáš monopol na český internet. Zprasil jsi, co jsi mohl. Od inzerce práce, po zmíněné Lidé.cz. Až někdo koupí tvé mapy, budeš na dně. Táhni z mého internetu.